مجله دوچرخه

فواید دوچرخه سواری برای دیسک کمر

فواید دوچرخه سواری برای دیسک کمر

فواید دوچرخه سواری برای دیسک کمر

آیا شما هم جزو آن دسته افرادی که کمردرد و دیسک کمر را تجربه کرده‌اند هستید؟ آیا از فواید دوچرخه سواری برای دیسک کمر، اطلاع دارید؟ ببینید دوستان، دیسک کمر یکی از بیماری‌های شایع در قرن اخیر بین افراد با گروه‌های سنی مختلف است. ممکن است برخی با اطلاع از بیماری دیسک کمر، فعالیت‌های ورزشی خود را را قطع یا کم کنند اما باید بدانید با اینکه یک سری ورزش ‌های ممنوع برای دیسک کمر، وجود دارد. اما فعالیت و ورزش دوچرخه سواری اصولی می‌تواند به بهبود و درمان دیسک کمر شما کمک کند.

دوچرخه سواری ورزش بسیار جذابی است که فواید زیادی برای جسم و روح انسان می‌گذارد. از مزیت‌های دوچرخه سواری می‌توان فواید دوچرخه سواری برای سیاتیک و فواید دوچرخه سواری برای دیسک کمر، اشاره کرد. در این مقاله از جاوید به سراغ تاثیر دوچرخه سواری برای درمان و بهبود دیسک کمر پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید.

زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه 🙂


دوچرخه سواری چگونه به بهبود دیسک کمر کمک می‌کند؟

دیسک کمر ممکن است به علت‌های مختلفی مانند مشکلات ماردزادی، شیوه اشتباه نشستن، تصادف، افزایش سن، فشار زیاد به ستون فقرات، شیوه اشتباه جا‌به‌جایی و بلند کردن اجسام و ….. در بدن رخ دهد. دیسک کمر احساس درد طاقت فرسایی را برای فرد ایجاد می‌کند. خوشبختانه شیوه‌هایی برای کنترل و بهبود این بیماری وجود دارد. دوچرخه سواری یکی از بهترین کارهایی است که می‌توان برای بهبود عملکرد و درمان این بیماری انجام داده و از «فواید دوچرخه سواری برای دیسک کمر» استفاده کرد.

دوچرخه سواری چگونه به بهبود دیسک کمر کمک می‌کند؟

 

دقت فرمایید که اگر می‌خواهید از فواید دوچرخه سواری برای دیسک کمر، بهره ببرید؛ باید دورچه سواری را همراه یک سری حرکات اصلاحی و به شیوه ملایم انجام دهید.  انواع دوچرخه مانند دوچرخه ثابت برای دیسک کمر، مناسب بوده و از ورم مفاصل جلوگیری می‌کند و در تقویت کمر نقش مهمی دارد. بنابراین دوچرخه سواری را جزو برنامه‌های خود قرار داده و همین الان نسبت به رکاب زدن اقدام فرمایید.

 

نقش دوچرخه سواری در درمان دیسک کمر

عمده فواید دوچرخه سواری برای دیسک کمر این است که رکاب زدن با تاثیری که بر ستون فقرات می‌گذارد؛ از منقبض شدن آن و ورم مفاصل جلوگیری می‌کند. خوشبختانه با دوچرخه سواری می‌توان با اصلاح فرم و وضعیت بدنی، به کاهش درد و درمان دیسک کمرتان کمک کنید. در واقع راه حل برای رفع دیسک کمر یکبار برای همیشه، دوچرخه سواری است. البته انجام آن باید به مرور زمان و به صورت آهسته و پیوسته باشد تا دردهای ناشی از دیسک کمر را کاهش دهد.

 

 

حالت قرار گرفتن ستون فقرات در دوچرخه سواری

یکی از فواید دوچرخه سواری برای دیسک کمر، وضعیت صحیح قرار گرفتن ستون فقرات حین انجام آن است.  زمانیکه شما در بر روی دوچرخه قرار می‌گیرد؛ کمر شما متمایل به جلو شده که همین عامل سبب قرار گرفتن وضعیت ستون فقرات در یک شکل مناسب می‌شود. رکاب زدن، به مرور زمان وضعیت بدنی اطلاح می‌شود. توجه فرمایید که اگر مشکل حاد دیسک کمر دارید ابتدا با پزشک متخصص خود صحبت کرده و پس از مشورت با ایشان شروع به رکاب زدن کنید.

حالت قرار گرفتن ستون فقرات در دوچرخه سواری

مطلب مرتبط: فواید دوچرخه سواری برای بانوان

 

چگونه شروع به دوچرخه سواری کنید؟

حتما تا الان با صحبت‌های گفته شده به فواید دوچرخه سواری برای دیسک کمر، پی برده و مایل به رکاب زدن هستید. اگر نمی‌دانید از کجا شروع کنید؛ من در سایت آنلاین فروش لوازم دوچرخه سواری جاوید به شما در این رابطه کمک می‌کنم. من مجتبی جاوید با سال‌ها تجربه رکاب زنی، در مورد دوچرخه مناسبتان به شما اطلاعات لازم را ارائه می‌دهم. اگر مایل به مشورت بیشتر هستید؛ می‌توانید همه روزه از طریق شماره تماس  با من مشورت کنید.

طرز خوابیدن کسانی که دیسک کمر دارند

تا این جای مقاله در رابطه با فواید دوچرخه سواری برای دیسک کمر، صحبت کردیم. باید توجه کنید که عوامل دیگری مانند نرمش حرکت دوچرخه خوابیده برای دیسک کمر و شیوه صحیح خواب نیز تاثیر زیادی در درمان و بهبود این بیماری دارند. خوابیدن به پشت یا پهلو یا در صندلی درازکش یک شیوه صحیح طرز خوابیدن کسانی که دیسک کمر دارند، است. طریقه خوابیدن باید به گونه‌ای باشد که انحنای طبیعی ستون فقرات در آن حفظ شود تا فشارهای عصبی کاهش پیدا کند.

مطالب مرتبط:

دوچرخه سواران روزانه باید چه مقدار آب بنوشند؟

 

نکات کلیدی برای بهبود دیسک کمر در دوچرخه سواری

فواید دوچرخه سواری برای دیسک کمر، ما را ناگریز از رکاب زدن کرده است. اما یک سری نکات لازم است حین دوچرخه سواری به منظور بهبود دیسک کمر رعایت شود.

1-از انجام دادن دوچرخه سواری با شدت زیاد که جزو ورزش ‌های ممنوع برای دیسک کمر، است خودداری فرمایید.

2-از دوچرخه‌های اصولی استفاده کنید.

3- هنگام رکاب زدن، وزن خود را به بالاتنه قسمت بازو وسینه بیندازید.

4- دوچرخه را بر اساس فرم آناتومی بدن خود تهیه کنید.

5-هنگام دوچرخه سواری بالاتنه خود را شل گرفته تا شانه‌ها آزاد و رها باشند

6- از لباس‌های آزاد و راحت استفاده کنید.

7-حین رکاب زدن صاف و بدون قوز باشید.

نکات کلیدی برای بهبود دیسک کمر در دوچرخه سواری

 

سخن پایانی فواید دوچرخه سواری برای دیسک کمر

در این مطلب گلچینی از فواید دوچرخه سواری برای دیسک کمر، به منظور بهبود و کمک به درمان دیسک کمر برای شما همراهان گرامی جمع آوری شده است. لازمه‌ی دوچرخه سواری اصولی، استفاده از تجربه و دانش افراد متخصص در زمینه دوچرخه است. من مجتبی جاوید با اطلاع از عوامل مهمی مانند وزن دوچرخه، کیفیت و جنس آلیاژ و….. به شما در انتخاب دوچرخه مناسبتان کمک می‌کنم. دوچرخه سواری صحیح آرام و پیوسته را شروع کرده تا از تاثیرات آن برای بهبود دیسک کمر شگفت زده شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *